crozzer

Posts : 61
Join date : 2011-10-01

Malada reprezentacija Bosne savladala Rusiju  Empty
PostSubject: Malada reprezentacija Bosne savladala Rusiju    Malada reprezentacija Bosne savladala Rusiju  Icon_minitimeThu Oct 06, 2011 4:18 pm

Naši momci savladali su odgovarajuću selekciju Rusije rezultatom 2:0. Sav posao mladi "Zmajevi" obavili su u prvom dijelu susreta. Prvo je Safet Šivšić nakon brze akcije u 22. minuti pogodio za vodstvo, da bi Ivan Kukavica u 38. minuti povećao na 2:0, udarcem glavom nakon ubačaja Šivšića iz kornera.

U nastavku naši nogometaši nisu dozvolili da Rusi postignu ijedan gol, te su tako slavili veoma važnu pobjedu na startu kvalifikacija. Posao nam je olakšao Kutepov koji je u 59. minuti isključen te su Rusi nešto više od pola sata igrali s desetoricom. U našoj grupi su još reprezentacije Bugarske i Irske.

Kvalifikacije se odvijaju u 12 grupa, a nakon odigranih utakmica prve dvije ekipe iz svake grupe, kao i jedna najbolja treća ekipa plasirat će se u narednu rundu kvalifikacija.

Mini-turnir u Plovdivu igra se do 10. oktobra. U subotu naša mlada reprezentacija igra s vršnjacima iz Republike Irske i pobjedom bi osigurali 1. mjesto.

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo U-19:

Rusija - BiH 0:2 (Šivšić 22. minuta, Kukavica 38.)

Stadion Lauta u Plovdivu. Gledatelja 500. Sudija: Antti Munukka (Finska) 7. Pomoćnici: Jan-Peter Aravirta (Finska) i Martin Margaritov (Bugarska). Četvrti sudija: Nikola Popov (Bugarska).

RUSIJA: Isupov 6, Kutin 6, Khomukha 6, Otstavnov 6 (66. Sipitov 6), Netfullin 6, Kozlov 5,5, Ilyin 6 (71. Dzhukkaev -), Gorelišvili 6 (46. Čestakov 6), Zuykov 5,5, Kalinski 5,5, Kutepov 5,5. Selektor: Dmitri Aleničev.

BIH: Jajalo 7, Sarvan 7, Bevap 7, Plakalo 7, Kukavica 7,5, Graovac 7, Bilać 7,5 (79. Hadžanović -), Prcić 7, Zolotić 7,5, Šivšić 8 (87. Rahmanović -), Hadžić 7 (64. Maletić 7). Selektor: Toni Karačić (BIH).

Žuti karton: Ilyin (14), Prcić (14), Kalinski (21), Kutapov (58), Kutin (75).
Crveni karton: Kutapov (59).

Igrač utakmice: Safet Šivšić (BiH).